Başlangıç / Atama Puanları / Hemşirelik Atama Puanları 2020
Hemşirelik Atama Puanları

Hemşirelik Atama Puanları 2020

Hemşirelik Bölümü

 

Hastanelerde en önemli rollerden birine sahip olan hemşireler arasında ki yerinizi almak istiyorsanız. Hemşirelik bölümü okumak zorundasınız. Haliyle hemşirelik atama puanları sizleri ilgilendirecektir.Hemşirelik bölüme yerleştiğiniz de iki yıllık ön lisans ve ön lisanslı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra iki yıllık lisans eğitimi alacaksınız. 4 Yıl boyunca göreceğiniz eğitimler ise şu şekildedir:

  • Fen ve sosyal bilimler
  • Mesleki bilimler
  • Hemşirelikte Yönetim
  • Hemşirelikte Öğretim
  • Temel Tıp Bilimleri

Gibi dersler arasında bir de staj imkanınız olacak. Bu stajı başarı bir şekilde geçirmeniz oldukça önemlidir.

 

Hemşirelik Bölümü İçin Gerekli Özellikler Nelerdir?

Hemşireler iş hayatları boyunca hasta için öngörülen tedavi yöntemlerini uygular. Yazılı rapor tutar, hastayı takip eder, öngörülen tedavileri uygular ve bunlara ek olarak görev aldığı bire bağlı olarak ameliyathane de fiziksel ortamı hazırlar, ameliyathane de yer alan ekibe yardımcı olur. Hemşirelerin birey ve toplum sağlığında ki önemi ret edilemez bir gerçektir. Bu alanı seçecek bireyler acil durumlarda hızlı kararlar verebilmeli, sabırlı, hoşgörülü aynı zamanda soğukkanlı bireyler olmalıdır. Unutmadan söyleyelim aynı zamanda hemşirelik bölümü tercih edeceksiniz iyi bir TYT ve YKS puanı almak zorundasınız. Bağlı olduğunuz kuruma göre servis hemşiresi, klinik hemşiresi, hastane başhemşiresi kendinizi geliştirmenize bağlı olarak sağlık meslek liselerinde öğretmenlik gibi görevlerde yer alabilirsiniz. Her şey bu dalda sizlere bağlı ancak gelişim gösterdiğiniz tutarda hizmet sunabilirsiniz.

 

Son Hemşirelik Atamaları, son merkezi atama da 62,51 taban puan ile kapattı. Hemşirelik nitelik kodu 4605.

 

Hemşirelik 2020 atama puanları ise önümüzdeki günlerde yapılacak atamalar ile birlikte anlaşılacaktır. Atama puanları ile ilgili sormak istedikleriniz hemen aşağıdan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

Şehirler Arası Ulaşım ve Transfer

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs diğer adıyla Covid-19 virüsü ile zorlu mücadele döneminde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir