Başlangıç / Genel / Ömür Boyu Memurluğa Son!
memurluk

Ömür Boyu Memurluğa Son!

657 sayıl Devlet Memurları Kanunu’nda ciddi değişikliklere gitmeye hazırlanan hükümet, bir dizi yeni uygulama başlatılacağını duyurdu. Reform paketinde yer alan yatırım ve istihdam

konularının yanına, kamu çalışanlarıyla ilgili düzenlemeleri de dâhil eden hükümet, sağlık, güvenlik, bilişim ve ulaşım alanlarında daha fazla sözleşmeli personele yer vermek için kolları sıvadı.

Ekonominin genişlemesi ve kalkınmanın hızlanması adına pek çok değişikliğe giden hükümet, bilindiği üzere referandum sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalarını hızlandırmıştı. Ekonomik kalkınmanın önünü açacak olan yabancı yatırımcıya ve katma değerli yatırıma teşvik ile istihdamı artırıcı paketleri devreye sokan hükümet, şimdilerde de 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Kamu çalışanlarına performans kriteri getiren yeni reformları da masaya yatıran hükümet, çeşitli alanlarda sözleşmeli personel alımının artırılmasını sağlamayı hedefliyor. İş güvencesiz sözleşmeli personel alanlarının artırılmasına, memurlardan da tepki gecikmedi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununu yeniden düzenleyecek olan hükümet, bu hususta sağlık, teknik, güvenlik, bilişim ve ulaşım gibi devlet hizmetlerinde doğacak yeni personel ihtiyacının sözleşmeli personel alımıyla giderilmesinin önünü açıyor. Kamu personeli ihtiyacı doğan, ancak kısa vadede istihdam edilmesi mümkün olmayan personel için, sözleşmeli personelin görevlendirileceği yeni düzenlemelerle ilgili olarak memurlardan da tepki geldi. İş güvencesiz olarak görev alacak sözleşmeli personel sayısının artırılmasına karşı çıkan memurlar, hali hazırda ihtiyaç fazlası çok sayıda sözleşmeli personelin görev aldığı görüşünde.

Kontrol Ediliyor

KPSS başvuru ne zaman başladı, ne zaman bitecek? KPSS Lisans sınav ücreti kaç para?

KPSS Lisans sınavı için başvurular 30 Haziran’da başladı. Memur olmak isteyen ve KPSS sınavına hazırlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir